Microbiome test

Microbiome test

S touto analýzou budete mít jasno o stavu vašeho střevního mikrobiomu. Poznáte zastoupení probiotických rodů Lactobacillus, Bifidobacterium, Akkermansia, Shigella a Escherichia, Fusobacterium ve vašem střevě.

Střevní mikrobiom

Mikrobiom je souhrn všech mikroorganismů v lidském těle. Patří do něj převážně bakterie, ale také třeba Archea, Protozoa a viry. Dokud jsou mikroorganismy ve střevním mikrobiomu v rovnováze, tak naše tělo i psychika fungují a cítíme se dobře. Pokud dojde narušení rovnováhy, mohou vzniknout různé poruchy či onemocnění.

Je test vhodný i pro vás?

Je test vhodný i pro vás?

Test je vhodný jak pro klienty, kteří mají potíže, tak i pro ty, kteří o sebe chtějí pečovat. V počátcích nemoci totiž vůbec nemusíme pociťovat, že je něco v nepořádku, ale přesto je včasná změna životosprávy důležitá pro obnovení rovnovážného stavu. Pomoci může i cílená suplementace prebiotickými a probiotickými potravinovými doplňky Harmonelo.
Analýza v laboratoři

Analýza v laboratoři

Specifická analýza střevního mikrobiomu zaměřená především na 2 hlavní kmeny Firmicutes a Bacteroidetes a rody bakterií – Lactobacillus, Bifidobacterium, Akkermansia, Shigella a Escherichia, Fusobacterium. Lactobacillus a Bifidobacterium jsou bakterie, které nás zásadně ovlivňují a zjištěním jejich stavu můžeme poznat rozdíl mezi skutečným věkem jedince a jeho mikrobiomovým věkem.

Jak na odběr vzorku? Jednoduše!

Po objednání testu zasíláme odběrový set pro získání vzorku a dotazník k vyplnění. Odběr je rychlý, nenáročný, hygienický a samozřejmě bezbolestný. Můžete jej provést v soukromí a v klidu doma, dle instrukcí v příbalovém letáku.

Časový harmonogram

Vyplnění dotazníku

Vyplnění dotazníku

Předáte nám nutné údaje pro přípravu a doručení odběrového vzorku.

Odběr vzorku

Odběr vzorku

Odběrovou sadu vám doručíme domů a vy nám zašlete vzorek.

Předání

Předání

Vzorek odešlete dle instrukcí.

Analýza vzorku

Analýza vzorku

Váš vzorek podrobíme zkoumání.

Pošleme report

Pošleme report

Speciální mikrobiomový report informuje o stavu vašeho střeva. Pokud to bude vhodné, doporučíme i produkty pro jeho podporu.

Jak podpořit mikrobiom?

Jak podpořit mikrobiom?

Vyvinuli jsme probiotické tekuté doplňky stravy – Probio, Bifi a Lacto, které jsou speciálně navržené k obnovení rovnováhy střevního mikrobiomu tím, že podpoří tvorbu bifidobakterií a laktobacilů. Díky výsledkům microbiome testu budete vědět, který z těchto produktů je pro vás nejvhodnější.